ביצועים טובים בהשוואה לדשא טבעי, דשא מלאכותי

- Jan 14, 2020-

ביצועים טובים בהשוואה לדשא טבעי, דשא מלאכותי


1. ביצועים מצוינים לדשא מלאכותי יש גמישות מצוינת ותחושת דשא אמיתית, ולתנועה על דשא מלאכותי יש תחושה של דשא טבעי. בפרט, לדשא מלאכותי יש סובלנות לעוצמה ספורטיבית שאינו משתווה לדשא טבעי . ניתן להשתמש במוצר מסביב לשעון, אינו דוהה, אינו מעוות, הוא עמיד ולעיתים קרובות חדש.


2. כדי להבטיח את בריאות הספורט דשא מלאכותי עשוי מחומרים פולימריים שאינם רעילים, וחיידקים, תבניות ווירוסים אינם יכולים להיות טפיליים. הנחת דשא מלאכותי מבודדת את המגע הישיר בין גוף האדם למשטח האדמה ומונעת זיהום קרקע לגוף האדם. דשא מלאכותי בעל מראה חלק ורך, וספורטאים יכולים לחוש את הבטיחות והנוחות כאשר הם משחקים על מגרש הדשא הטבעי.


3. הוא מתאים למגוון עשבים מלאכותיים מבסיס שהם נושמים וחדירים, קל להניח אותם על הבטון או הבטון באספלט, דרישות היסוד אינן גבוהות, ואינן חוששות מפיצוח.


4. תחזוקה יומית פשוטה דשא מלאכותי אינו זקוק לביצוע עבודות תחזוקה רבות כמו שתילה מחדש, גיזום, השקיה, דישון, הסרת עשבים, מניעת מזיקים בחרקים וכו '. יש צורך לשטוף אותו רק במים נקיים בכדי להסיר לכלוך, שיכול לחסוך הרבה עלויות מים ותחזוקה מדי שנה ותחזוקה יומית פשוטה.


מקורו של דשא מלאכותי


מקורו של דשא מלאכותי בשנות השישים. הוא שימש לראשונה במגרשי הכדורגל האמריקניים בארצות הברית. דשא מלאכותי הוא סיב המורכב מ- PP (פוליפרופילן) או PE (פוליאתילן) ותערובת של קופולימרים PP ו- PE. לאחר שעובד על ידי מכונת אריגה, הסיבים נארגים על החומר הבסיסי, והסיב נחתך על פי מפרטים מסוימים בכדי להפוך אורך קבוע מבטיח שטוחות ונוחות.


מבנה סיבי הדשא המלאכותי מחקה את צורת הצמח וצבעו של דשא טבעי. לסיבים סינתטיים מתקדמים יש את היכולת להתנגד לקרניים אולטרה סגולות, וחומרים מיוחדים (PP, PE) מספקים חיכוך ועמידות ללא תחרות. בהשוואה לדשא טבעי, נוח יותר לספורטאים להיכנס למצב הטוב ביותר, וההשפעה של שימוש בתדירות גבוהה לטווח הארוך טובה בהרבה מאשר דשא טבעי.


דשא מלאכותי הוא חסכוני יותר מאשר דשא טבעי. מדשאות טבעיות זקוקות לתחזוקה יומית כמו גיזום, השקיה ודישון, וחיי השירות שלהם הם שנתיים עד 4 שנים. חיי השירות של דשא מלאכותי הם בערך 8 עד 12 שנים. צריך רק להסיר באופן קבוע פסולת משטח ולשטוף את המלית כדי לגרום לגבעולים לעמוד זקוף.


מבחינת העמידות, הדשא הטבעי יכול לעמוד בעוצמת שימוש מוגבלת. זה לא מתאים לקיים יותר מחמישה אירועים בשבוע, וניתן לדחות אותו רק בגשם ובשלג. דשא טבעי גם אינו מתאים לפעילויות מוגזמות שאינן תחרותיות, כמו אירועים ציבוריים גדולים. ניתן להשתמש בדשא המלאכותי מסביב לשעון, אין הגבלה בתדירות השימוש, והוא יכול לשמש גם לספורט תחרותי אחר כמו בייסבול. ניתן לארגן כמה אירועים קבוצתיים או תערוכות גדולות במגרש מלאכותי.